Young Engineers Colloquium 2019 W Berlinie

W dniach 11-12 października 2019 roku członkowie naszego Koła wzięli udział w międzynarodowej konferencji naukowej Young Engineers Colloquium 2019 w Berlinie na Technische Universitat zorganizowanej przez niemiecki oddział grupy IABSE przy współpracy z polskim oddziałem organizacji.  Wydarzenie promuje młodych inżynierów, którzy mają możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć podczas prezentacji oraz sesji plakatowych. W konferencji wzięło udział 59 młodych inżynierów oraz członków IABSE.  Przewodniczącym Komitetu był Geralt Siebert. Konferencja była podzielona na 3 sesje prezentacyjne oraz 2 sesje plakatowe.

Głównym mówcą spotkania był francuski inżynier strukturalny Michael Virlogeux, projektant m. in. mostu Vasco da Gama w Lizbonie oraz wiaduktu Millau we Francji.

Podczas konferencji prof. Dr hab. inż. Jan Bień przedstawił prezentację dotyczącą przyszłorocznej konferencji IABSE, która odbędzie się we Wrocławiu oraz aktywności naszego Koła oraz Konkursu Mostów Stalowych.

W trakcie sesji plakatowej członek Koła Młodych Mostowców Mateusz Prokop przedstawił formułę konkursu podczas swojej prezentacji pod tytułem „Student Steel Bridges Competition 2018 – tensegrity bridges” oraz zachęcił zagranicznych studentów do udziału w przyszłorocznej edycji, której tematem przewodnim będą mosty wiszące.

Po zakończeniu wszystkich wystąpień uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do zwiedzenia laboratorium Wydziału Budownictwa Uniwersytetu, które prowadził Prof. Dr. Sc. Techn. Mike Schlaich. Wszyscy byli pod wrażeniem nie tylko jego wyposażenia, ale przede wszystkim innowacyjnych rozwiązań, jakie są w nim opracowywane.

Po zakończeniu konferencji mięliśmy okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Berlina oraz poznać jego historię i kulturę.