Koło naukowe Młodzi Mostowcy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wyniki SKMS 2016

Email

Witamy serdecznie po przerwie wakacyjnej! Przedstawiamy szczegółową klasyfikację SKMS 2016 oraz wykresy przedstawiające zmienność siły w kN w zależności od przemieszczenia zadanego przez maszynę wytrzymałościową podanego w milimetrach. Pozdrawiamy i zapraszamy na SKMS 2017!

Klasyfikacja

Wódoce

Budujemy dla Karola

KANKK

MM

Need for Steel

Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2016

Email

W dniach 01-03.06.2016 r. odbyła się kolejna, V edycja Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych. W tym roku pierwszy raz był on organizowany przez Koło Naukowe "Młodzi Mostowcy PWr". W Konkursie wzięło udział 5 drużyn z czterech Politechnik (Łódzkiej, Śląskiej, Wrocławskiej i Gdańskiej) i walczyły one o główną nagrodę w postaci zaproszenia na Międzynarodową Konferencję ARCH 2016, która odbędzie się w październiku. W środę (1.06) zostaliśmy odwiedzeni przez Rektora Politechniki Wrocławskeij, prof. Tadeusza Więckowskiego, po czym drużyny zabrały się za przygotowywanie elementów do cięcia na stanowisku obsługiwanym przez laborantów z Katedry Mostów i Kolei. Czwartek (2.06) był dniem konstruowania obiektów, podczas którego drużyny prowadziły prawdziwy wyścig z czasem, aby zdążyć z budową w regulaminowym czasie. Pogoda nie rozpieszczała uczestników Konkursu, gdyż najpierw dokuczał im upał, a niedługo po przerwie obiadowej zaczął padać deszcz i wiać silny wiatr. Mimo tego wszyscy zdołali dokończyć swoje obiekty. W piątek prace konkursowe były badane w akredytowanym laboratorium konstrukcji budowlanych przy Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego pod kątem masy i wytrzymałości. Oceniane były ponadto: czas i jakość wykonania konstrukcji, zużycie materiałów oraz ugięcie graniczne przy obciążeniu 5000 N. Zgodnie z werdyktem Jury, zwycięzcą została drużyna KANKK z Politechniki Łódzkiej. Ponadto zostały przyznane nagrody specjalne za estetykę (zwycięzcami zostali Młodzi Mostowcy PWr), za najbardziej dydaktyczny przykład zniszczenia (Need for Steel: Most Wanted z Politechniki Gdańskiej) oraz za kreatywne podejście do tematu mostów łukowych (Budujemy dla Karola z Politechniki Śląskiej). Na koniec usłyszeliśmy kilka ciepłych słów od Dziekana Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, prof. Jerzego Hoły, który pograltulował wszystkim uczestnikom i organizatorom oraz wyraził nadzieję na spotkanie się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku. Na temat nowej formuły konkursu pozytywnie wypowiedziały się uczestniczące w nim drużyny. Cieszymy się, że nowa idea konkursu spotkała się z zainteresowaniem. Już teraz zapowiadamy konkurs SKMS 2017 i zachęcamy do udziału.

DSC_0593

DSC_0927

DSC_1264

DSC_0054

Jury SKMS 2016

Email

Do Jury Konkursu dołączyła Pani mgr inż. Anna Banaś z Politechniki Gdańskiej.

Nagrody w SKMS 2016

Email

Najwyższa pora, aby ogłosić, o co będą walczyć Uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu. Tak więc nagrodą główną jest udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej ARCH 2016 (http://www.arch16.pwr.edu.pl), która odbędzie się jesienią tego roku. Oprócz tego do wygrania są nagrody książkowe, elektroniczne oraz wiele gadżetów.

arch16-www

Sponsorzy SKMS 2016

Email

Konkurs ma nowego, czwartego już Sponsora! Jest nim firma REA Support Sp. z o.o. świadcząca usługi w zakresie projektowania konstrukcji stalowych oraz wykonująca pomiary z wykorzystaniem technologii skaningu laserowego.REA LOGO-02

Strona 1 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>