Koło naukowe Młodzi Mostowcy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pierwszy etap SKMS 2018 zakończony

Email

Pierwszy etap SKMS2018 już za nami. Wszystkie zgłoszenia zostały przyjęte.
Do regulaminu wkradły się drobne błędy, których korekta znajduje się pod regulaminem.
Poza tym w związku z otrzymywanymi pytaniami chcielibyśmy uściślić pewne kwestie:
- Niestety nie dopuszczamy mostów typowo podwieszonych oraz wiszących. Przedmiotem konkursu są mosty Tensegrity lub o cechach Tensegrity (Np. odwrócone kratownice Fincka)
-Przewidziana jest jedna rama dla wszystkich drużyn. Każda konstrukcja będzie montowana do ramy przed etapem ważenia i obciążania modeli, należy przewidzieć odpowiednio dłuższe końcówki odciągów.
Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali zgłoszenia na SKMS 2018 i życzymy powodzenia w projektowaniu!

Regulamin SKMS 2018

plakat_SKMS2018

MiTy 2018

Email

Dnia 21 marca bieżącego roku członkowie naszego Koła Naukowego wybrali się na konferencję naukową „Mosty i Tunele” do Gliwic, odbywającą się na terenie Politechniki Śląskiej. Była to II edycja MiT-ów, a jej organizacji podjęło się koło naukowe „Pylon”.

1

Ideą wydarzenia jest spotkanie studentów z całej Polski i jest ono połączone z konkursem na najciekawszy referat o tematyce mostowej lub tunelowej. W tegorocznej edycji Politechnikę Wrocławską reprezentowali Jakub Czajkowski oraz Sebastian Balcerowiak, przedstawiając swoją pracę na temat „Współpracy środowisk SOFiSTiK AG oraz Wolfram Mathematica przy projektowaniu konstrukcji mostowych”.

2

Po oficjalnym otwarciu konferencji mieliśmy okazję wysłuchać dwóch prelekcji. Pierwsza z nich „Construsoft” dotyczyła oprogramowania BIM w konstrukcjach mostowych na przykładzie Tekla Structures i Trimble Connect. Natomiast druga „JD Engineering” dotyczyła nowoczesnego i kompleksowego projektowania konstrukcji mostowych wraz z aspektami geotechnicznymi przy współpracy programów Midas Civil oraz GTS NX. Wieczorem odbyły się natomiast wycieczki do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz do Tunelu w ciągu DTŚ w Gliwicach. Kolejne dwa dni MiT-ów opierały się głównie na prelekcjach referatów konkursowych.

3

Jako że projekt zakłada coroczną zmianę gospodarzy jesteśmy ciekawi kogo odwiedzimy w przyszłym roku i dziękujemy za możliwość przedstawienia krótkiej prezentacji o naszym Studenckim Konkursie Mostów Stalowych.

 

 

Regulamin SKMS 2018

Email

Mamy zaszczyt ogłosić, że regulamin tegorocznej edycji Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych jest już dostępny w zakładce Materiały. Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkich chętnych, aby rozwijać praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej, a przy tym dobrze się bawić! Zgłoszenia do 16.04, reszta informacji w regulaminie.

 

plakat_SKMS2018

Drogi Patronem Medialnym SKMS 2018

Email

Konkurs SKMS 2018 uzyskał wspracie nowego Patrona Medialnego.  Jest nim czasopismo Drogi. W czasopiśmie można wyczytać informacje o aktualnych wydarzeniach z branży, a także opisy referatów wygłoszonych na tych wydarzeniach. Materiały te cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na przybliżanie bardzo praktycznych zagadanień. 

 

drogi

Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne Patronem Medialnym SKMS 2018

Email

Mamy przyjemność poinformować że dwumiesięcznik Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne objeło Patronat Medialnym nad tego roczną edycją Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych.  Czasopismo NBI prowadzi działalność w kraju od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas ciągle wypełnia cel które sobie postawiło to jest śledzić, dokumentować i analizować zachodzące zmiany w rodzimym budownictwie. 

 

nbi

Strona 1 z 23

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>